Dizüstü Bilgisayar Monitöre Nasıl Bağlanır

0 92

Dizüstü bilgisayarlar son birkaç yılda giderek daha güçlü hale geldi, ancak üstesinden gelinmesi zor bir uzlaşma var: küçük ekran. Etrafta 17 inçlik bir canavar taşımayacaksanız – ve 17 inçlik bir ekran bile bugünün standartlarına göre küçükse – yaklaşık 11-15 inç arasındaki bir ekranda çalışmak zorunda kalırsınız.

Yani bir masadayken, işleri biraz daha kolaylaştırmak için büyük bir monitörü bağlamanın faydası olur. Hatta ekstra masaüstü mülkü için dizüstü bilgisayar ekranını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Giderek daha popüler olan bir seçenek, dizüstü bilgisayarınızla birlikte taşıyabileceğiniz ve bir USB-C bağlantı noktasından güç alabileceğiniz taşınabilir bir monitördür.

Çoğu dizüstü bilgisayarda, HDMI, VGA, DVI veya DisplayPort gibi bir monitörü takmak için kullanılabilecek en az bir konektör bulunur. Çok ince dizüstü bilgisayarların bazıları, tam boyutlu bir DisplayPort veya HDMI çıkışı için yer olmadığından bir adaptör gerektirir ve bu her zaman kutuda sağlanmaz.

Dizüstü bilgisayarlardan bahsediyor olsak da, ikinci bir ekranı bir bilgisayara bağlamak kadar kolaydır: sadece bir göz atın ve hangi bağlantı noktalarının arkada olduğunu görün.

Henüz bir ekranınız yoksa, dizüstü bilgisayarınızın çıktısıyla eşleşen bir girişe sahip bir ekran seçtiğinizden emin olun.

Bazen bazı dijital seçenekleri eşleştirmek mümkündür. Örneğin, temel bir kabloyla DVI’yı HDMI’ya dönüştürebilirsiniz. Ancak bir analog sinyali (VGA gibi), bir aktif elektronik kutusu olmadan HDMI gibi dijitale dönüştüremezsiniz: satış için bulduğunuz hiçbir pasif kablo çalışmayacaktır.

En yeni dizüstü bilgisayarlarda yalnızca bir USB-C bağlantı noktası olabilir. Bu, çoğu yeni Android telefonda bulacağınız fiziksel konektörün aynısıdır. Tersine çevrilebilir ve ekranınızın bu girişlerinden hangisine sahip olduğuna bağlı olarak bir USB-C – HDMI kablosu veya USB-C – DisplayPort satın alabilirsiniz .

Hem dizüstü bilgisayarınızda hem de ekranınızda bakmanız gerekenler:

Diğer bir seçenek de , bir veya daha fazla HDMI, DisplayPort, DVI veya VGA bağlantı noktasının yanı sıra ekstra USB bağlantı noktaları, bellek kartı okuyucuları, kablolu İnternet erişimi için Gigabit Ethernet ve daha fazlasını içeren bir USB yerleştirme istasyonu kullanmaktır .

Bağlantı birimine tek bir USB kablosuyla bağlanır ve bağlantı noktasının tüm bağlantı noktalarına anında erişim kazanırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.