Vajinismus Sorunlarınızı Etkili Seanslarla Giderebilirsiniz

0 136

Bu sorunla karşılaşan insanlar bir danışanla hikayelerini paylaşmaları gerekiyor. Tedavilerinin geciktirilmemesi önemli bir husus oluyor. Kişi muayene edildikten sonra sorununa çözüm olabilecek bir tedavi yöntemi seçiliyor. Özel seanslarla çiftlerin bu sorununa çözüm bulunabiliyor. Psikolojikte olabiliyor. Bunun için Bursa psikolog yardımınıza yetişiyor.

Bu bir sağlık problemi olduğu için çekinilmemesi gerekiyor. Eşler tek başlarına bu problemi aşamıyor. Kesinlikle bir uzman tarafından tedavisinin yapılması gerekiyor. Etkili seanslarla bu problemler kolayca aşılabiliyor. Eper uzun sürelerce tedavi edilmezse başka problemlere neden olabilecek bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Çoğunluğu psikolojik olarak karşımıza çıkıyor.

Vajinismus Nedir?

Birçok insanın yaşadığı sağlık problemi olarak karşımıza çıkıyor. Tedavisi olan bir sorun oluyor. Ama bazıları bu problemi aşmak isterken çekiniyor. Anlatmakta güçlük çekebiliyor. Evi olan çiftler arasında da bu problem ciddi sorunları da beraberinde getirir. Her kadının bu durumu yaşayabiliyor. İnsanların cinsel hayatlarını kötü duruma getiren bir sorun oluyor.

Bu sorunun tedavisi kesinlikle ertelenmemesi gerekiyor. Bu vajinismus, vajinanın girişinde bulunan kasların kasılması, bu kasılma istemsizce oluyor. Kısacası bu kasılma sonucunda cinsel ilişkinin gerçekleşememesi durumuna söyleniyor. İlk kez bir cinsel ilişkiye giren kişide veya sürekli ilişkiye giren bazı kişilerde de bu problem görülebiliyor.

Vajinismus Nedenleri Nelerdir?

Birçok sebebe bağlı olarak gelişebilen bir sağlık sorunları oluyor. Cinsel bir tacizle karşılan insanlarda görülebiliyor. Çocuk yaşta bir istismarla karşılaşan kişilerde de görülüyor. Genel anksiyete de buna neden olabiliyor. Cinsel ilişkilerin sancılı seçmesi sebep oluyor. Fiziksel bir travmada bu soruna sebebiyet verebiliyor. Cinsel yetersizlik hissi sebep oluyor. Her insanın bu problemin oluşmasındaki neden farklı oluyor. Etkili seanslarla bu problem geç kalınmadan tedavisi mümkün oluyor.

Evlilik Terapisi

İlişkilerde kaliteli bir birliktelik yaşamak adına insanlar Bursa evlilik terapisi hizmetini seçiyor. Bu terapiler evlilik düzenini koruyan bir yardım oluyor. Bu terapinin amacı eşler arası iletişimin sağlıklı olmasını sağlamak, ilişkinin kaliteli bir ilişkiye dönüşmesini sağlamak, ilişkilerde yaşanan krizlerin en az zararla atlatılmasını sağlamak, çiftlerin birbirlerine bağlanmalarını saplamak gibi bir amacı bulunuyor. Bu desteği alan çiftlerin ilişkilerindeki kalitenin arttığını gözlemleniyor. Evlilik kurumu adına olumlu yararlar sağlıyor.

Obsesif Kompulsif Bozukluk Belirtileri Nelerdir?

Her insanın yaşamında endişe hissi duyduğu alanlar oluyor. Ama bazılarında bu endişe uzun sürebiliyor. Ciddi boyutlara gelebiliyor. Doğru olmayan bir hissin bile insanda gereksiz endişeler yaratabiliyor.

Bu durumda Bursa OKB psikolog yardımı ile çözüme kavuşturuluyor. Bu rahatsızlık ile endişeler insanın başını kemirir hale gelir ve günlük yaşamın sürdürülmesi zor hale gelmiş oluyor. Belirti olarak ise, sürekli bir şekilde endişe duyma, sürekli mikrop kapmaktan korkup el yıkamak, düşüncelerin uykuları kaçıracak hale gelmesi bu bozukluğun belirtileri arasında gösteriliyor.

Vajinismus hakkında bilgi almak ve tedavi hakkında sorularınızı sormak için www.agurleroglu.com sitesini kontrol edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.