ZeszLED’in LED Makine Aydınlatma Lambaları İncelemesi

0 107

LED aydınlatma alanında kendi geliştirdiği ürünleri ile piyasaya farklı bir bakış açısı kazandıran firma, led makine aydınlatma lambası gibi ürünler başta olmak üzere pek çok ürün seçeneğini müşterileri ile buluşturur. Ofis ve ev gibi küçük alanlarda kullanılabilecek aydınlatma ürünlerinin yanı sıra sanayi tipi ağır makinelerde de kullanılabilecek makine aydınlatma lambaları firma tarafından üretilmektedir. 2005 senesinden beri bu alanda aktif bir şekilde hizmet veren firma, makine aydınlatma ürünleri ile sektörde en çok tercih edilen firmalar arasında yer alır.

LED Makine Aydınlatması

Makine proseslerinin aydınlatılması için parlak ışık sağlayan ürünleri ile zorlu ve ağır ortamlarda kullanılmaya yönelik IP67 sınıfına sahip üretim söz konusudur.

Firma tarafından üretilen makine içi aydınlatma ürünlerinin özellikleri;

  • Darbelere, sıcaklığa ve titreşime karşı duyarsız olması
  • Termal stres ve yüksek mekanik için ideal bir yapıya sahip olması
  • Su, talaş, yağ ve kimyasal maddelere karşı sızdırmazlığın bulunması
  • İnce gövdeli tasarımları sayesinde montaj işlemini kolaylaştırması şeklindedir.

CNC Makine LED Aydınlatma Lambası

CNC adı verilen makineler üretim sürecini daha verimli hale getirmek ve otomatikleştirmek adına üretilmiştir. Tek bir hücre içerisinde matkap ve testere gibi aletlerin kullanımı söz konusudur. CNC makinelerinde kullanılan makine içi aydınlatma ürünleri yapılan işlemin daha net bir şekilde görünmesine yardımcı olur. Bu ürünler yüksek ışık şiddetine sahip olmalıdır ve bu nedenle cnc tezgah aydınlatması alanında tercih edilir. Görünür ve parlak LED ışık sistemleri sayesinde CNC makinelerinde yapılacak olan tüm işlemler görünür hale gelir. Makinelerin düzgün ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için yapılacak incelemeler de ışık sayesinde mümkün olur.

Gıda Dolum ve Paketleme LED Aydınlatma Lambası

Ürünlerin verimli bir şekilde paketlenebilmesi için aydınlatma ürünlerinden destek alınmaktadır. Kapalı alanlarda yer alan gıda dolum paketlerinin yararlı bir şekilde faaliyet gösterebilmeleri için LED aydınlatma sistemleri dahilinde ürün sunan firma, homojen aydınlatma sistemlerinin garantisini verir. Sterilizasyon işlemlerinin bulunduğu gıda sektörünün işletmelerinde kullanılacak olan LED aydınlatmaları, işlemin verimli bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.

Makinelerin LED Aydınlatmasında Kullanılan Ürünler

Her işletmenin büyüklüğüne ve kullanacak olan alanın ihtiyacına göre firma kendi bünyesinde üretimini sağladığı ürün seçeneklerini değerlendirir. TubeLED P60 ve P40 serisi kapsamında firmanın sunmuş olduğu ürünler düşük maliyet ile yıllarca kullanım sağlar ve bakım gerektirmez. Yüksek çözünürlüğe sahip olması insanlar tarafından denetlenebilmesini de mümkün kılar. Bu ürünler kapsamında firmanın EN 12464-1 standardında hizmet verdiği görülebilir. İdeal ışık şiddetinin elde edildiği ve çalışma alanlarında makine ile faaliyet gösteren kişilerin gözle görülür bir iyileşme elde ettikleri bilinmektedir. TubeLED P60 ve P70 modeli ürünler sağlam polikarbonat ön cam seçeneği ile termal ve kimyasal etkilere karşı dayanıklılık gösterir.

Makine aydınlatması, endüstriyel led aydınlatma, makine içi aydınlatma, tezgah aydınlatması, pano içi aydınlatma, robot çalışma hücresi aydınlatma ile ilgili bilgi almak istiyorsanız www.zeszled.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.